PROMOCJA -25% NA WSZYSTKIE OBRAZY NA PŁÓTNIE DO KOŃCA CZERWCA
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolory, które Leczą: Psychologia Barw w Sztuce Ściennej

2024-02-14
Kolory, które Leczą: Psychologia Barw w Sztuce Ściennej

Kolory mają niezwykłą moc wpływania na nasze emocje, samopoczucie i nawet na decyzje, które podejmujemy. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak bardzo otaczający nas świat jest nasycony barwami. W kontekście naszych domów, gdzie spędzamy większość czasu, wybór kolorów obrazów i plakatów na ścianach może mieć znaczący wpływ na nasze codzienne życie. Oto jak poszczególne kolory mogą wpływać na nasze samopoczucie i jak możemy je wykorzystać, by tworzyć wnętrza, które będą nas wspierać i leczyć.

 

 

 

 

 

 

 

Niebieski - Spokój i Harmonia

Niebieski to kolor, który kojarzy się z wodą i niebem. Wnosi do wnętrz poczucie spokoju i harmonii, a także sprzyja koncentracji. Obrazy i plakaty w odcieniach niebieskiego są idealne do sypialni lub biura, gdzie ważne jest, aby stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i skupieniu.

Zielony - Odpoczynek i Odnowa

Zielony to barwa natury, która działa uspokajająco i regenerująco. Jest to kolor, który może pomóc złagodzić stres i zmęczenie. Plakaty czy obrazy zawierające dużo zieleni świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie chcemy odpocząć i odzyskać siły, np. w salonie czy sypialni.

Czerwony - Energia i Pasja

Czerwony to kolor energii, pasji i działania. Może pobudzać do działania, ale w nadmiarze może też być źródłem niepokoju. Warto stosować go w pomieszczeniach, gdzie chcemy dodać energii i życia, np. w jadalni lub kuchni, ale robić to umiejętnie, np. poprzez akcenty w postaci małych obrazów czy plakatów.

Żółty - Optymizm i Kreatywność

Żółty to barwa słońca, która niesie ze sobą optymizm i stymuluje kreatywność. Jasne odcienie żółtego mogą rozjaśnić wnętrze i poprawić nastrój. To doskonały wybór do pokoi dziennych czy miejsc, gdzie domownicy gromadzą się, by wspólnie spędzać czas.

Fiolet - Luksus i Kreatywność

Fiolet kojarzy się z luksusem, duchowością, a także stymuluje kreatywność. To kolor, który może dodać wnętrzom głębi i tajemniczości. Warto wprowadzić go do przestrzeni, w których chcemy inspirować do myślenia i twórczego spędzania czasu, np. w pracowni czy czytelni.

Biały - Czystość i Świeżość

Biały to kolor, który kojarzy się z czystością, świeżością i początkiem. Obrazy i plakaty w bieli mogą pomóc optycznie powiększyć przestrzeń oraz wprowadzić do wnętrz uczucie porządku i spokoju. Idealnie pasuje do każdego pomieszczenia, wprowadzając jasność i lekkość.

Polecane

pixel